Laila ja Olavi -Laulukilpailu 2024
Laila ja Olavi-laulukilpailun alkukarsinta 2024
La 9.3. Mäntsälän seurojentalo,Mäntsälä
Ilona Rasa,Nummi
Svante Öström,Porvoo
Otto Honkanen, Järvenpää
Pe 15.3 Kulkurin Kievari,Mellilä
Irmeli Nummi,Loimaa
Marjo Tiainen,Aura
Teija Vierikko,Akaa
Hans-veli Huhtala,Loimaa
VUODEN 2023 VOITTAJAT
La 9.3. Mäntsälän seurojentalo,Mäntsälä
Ilona Rasa,Nummi
Svante Öström,Porvoo
Otto Honkanen, Järvenpää
Pe 15.3 Kulkurin Kievari,Mellilä
Irmeli Nummi,Loimaa
Marjo Tiainen,Aura
Teija Vierikko,Akaa
Hans-veli Huhtala,Loimaa
VUODEN 2023 VOITTAJAT
Marko Haapaniemi, Kemi
|
Tytti Pihlajamäki, Huittinen
|
SUPERFINALISTIT 2023
Yleinen sarja - miehet
Akseli Koskela, Nurmijärvi Jari Roth, Ähtäri Marko Haapaniemi, Kemi Timo Mäkinen, Kausala Seniorisarja - miehet Kari Järvelä, Kaustinen Tuomo Huttunen, Pello Keijo Annala, Ruotsalo Hans-Veli Huhtala, Loimaa |
Yleinen sarja - naiset
Jaana Lapakko, Imatra Tytti Pihlajamäki, Huittinen Virve Kangas, Syväjärvi Susanna Starck, Vaasa Seniorisarja - naiset Teija Vierikko, Akaa Eeva Anttila, Oulu Leena Hermonen, Raisio Tarja Koponen, Ylivieska |
Semifinaalista jatkoon valitut finalistit
Yleinen sarja - miehet
Timo Mäkinen, Kausala Ilari Rautiainen, Iittala Harri Laakso, Imatra Marko Haapaniemi, Kemi Pekka Turtola, Turku Akseli Koskela, Nurmijärvi Jari Roth, Ähtäri Mikael Meri, Oulu Varasija: Antti Kettula Seniorisarja - miehet Pete Nikulainen, Hirvensalmi Timo Paananen, Suolahti Kari Järvelä, Kaustinen Hans-Veli Huhtala, Loimaa Tuomo Huttunen, Pello Markku Partala, Ylivieska Matti Kovanen, Kuopio Markku Hukkanen, Oulu Keijo Annala, Ruotsalo Ari Tamminen, Jämijärvi Jaettu varasija: Ilkka Ollonen Jorma Vainio |
Yleinen sarja - naiset
Suvi Kelkkanen, Iittala Kati Riikonen, Nastola Susanna Starck, Vaasa Katja Stenholm, Nurmijärvi Janette Niskala, Hyvinkää Tytti Pihlajamäki, Huittinen Virve Kangas, Syväjärvi Anna-Mari Lehtinen, Kemiö Marjo Niskakangas, Oulu Salla Makkonen, Joensuu Jaana Lapakko, Imatra Satu Suhonen, Rasivaara Varasija: Marja Lilja Seniorisarja - naiset Mervi Niinijärvi, Korpilampi Leena Hermonen, Raisio Saila Lehto, Lahti Teija Vierikko, Akaa Tarja Koponen, Ylivieska Eeva Anttila, Oulu Ilona Rasa, Nummi Marjo Tiainen, Aura Sari Rautajärvi, Rajamäki Anne Lahti, Äänekoski Varasija: Tuija Laine |